WIĘCEJ O SESJACH

Korzystam z profesjonalnych teł kartonowych, profesjonalnych lamp, modyfikatorów światła, tkanin, pracuję światłem a nie gadżetami, rejestruję modela i jego emocje w sposób klasyczny, dążąc do tego, aby wykonać jak najlepszy portret. Nie korzystam z teł scenkowych, nie wkładam dzieci w koszyczki czy samoloty, nie przebieram za kominiarzy lub zajączki, nie tworzę scen pośród których model się gubi. Moją domeną jest fotografia klasyczna, stylowa i minimalistyczna.

 

Efektem mojej pracy są zdjęcia wydrukowane na papierze fotograficznym i każdy pakiet w ofercie je zawiera. Zakładam, że zdjęcia trafią do ramek (lub albumów). Format odbitki to standardowo 15×23 cm.

 

Sposób w jaki fotografuję sprawia, że zdjęcia wspaniale prezentują się w ramkach, a żeby jeszcze podkreślić ten efekt warto dobrać odpowiedni kolor ramki. Najlepiej sprawdzą się kolory neutralne – biały, czarny, szary. Również dobrze sprawdzą się odcienie brązu, złota i srebra.

 

Przygotowanie do sesji przede wszystkim powinno zacząć się od dobrego humoru!

Bardzo dziękuję mojej wspaniałej modelce Ani za możliwość udostępnienia tego niezwykle radosnego kolażu na moje stronie 🙂

Zamawiając sesje zdjęciową u mnie dostajecie nie tylko moją wiedzę i doświadczenie, ale również serce i indywidualny styl. W każde zdjęcie wkładam całe swoje zaangażowanie 🙂

 

MIEJSCE SESJI: sesje zdjęciowe wykonuję w moim studio mieszczącym się w Bytomiu, w plenerze oraz w mieszkaniu klienta

– studio, tak jak i ja, jesteśmy do dyspozycji przez cały tydzień, jednakże na zdjęcia można przyjechać po uprzednim umówieniu się.

– zdjęcia w sobotę +30% ceny wybranego pakietu

– zdjęcia w niedzielę +100% ceny wybranego pakietu

– mój dojazd 1 zł/km wg Google maps w obie strony

 

OBUWIE ZAMIENNE:  bardzo proszę o przyniesienie do studia czystego obuwia zamiennego – może być domowego 😉 Często korzystamy z podłogi pełzając i fotografując się i bardzo staram się, aby ubrania pozostały czyste 🙂 Również – albo i to najważniejsze – aby nie zniszczyć tła zadeptaniem go. Jeżeli na zdjęciach miałaby znaleźć się cała sylwetka łącznie ze stopami to proszę o przyniesienie odpowiednich do stroju butów, również czystych. Jeżeli fotografujemy bez stóp to mogą być po prostu domowe kapcie, tak żeby było Wam wygodnie i komfortowo 😉

 

WYBÓR ZDJĘĆ: po sesji rozpoczynam pracę nad materiałem zdjęciowym. Wszystkie zdjęcia są przeze mnie wywołane z surowego pliku Raw i poddane autorskiej obróbce. Może to trwać nawet parę dni roboczych (zależy od sesji). Po tym czasie przysyłam Wam link do galerii na moim dysku Google, gdzie znajdziecie miniaturki zdjęć z numerami – wybieracie  zdjęcia i przesyłacie mi numery tych zdjęć na adres e-mail.

 

Kiedy będę miała już wybrane zdjęcia przystępuję do przygotowania zdjęć do druku. Jest to osobna procedura. Następnie wysyłam zdjęcia do laboratorium i czekam na kuriera. To również może potrwać parę dni roboczych.

 

PRZEKAZANIE GOTOWEGO MATERIAŁU ZDJĘCIOWEGO: gotowy materiał zdjęciowy oraz produkty przekazuję w terminie 7-30 dni roboczych. Jest to zależne od rodzaju sesji oraz wybranego pakietu. Szczegóły w ofercie pakietów.

Zdjęcia możecie odebrać osobiście, mogę je również wysłać za dodatkową opłatą Pocztą Polską lub InPost.

 

ZADATEK: warunkiem zarezerwowania sesji jest wpłacenie zadatku w wysokości 100 zł w ciągu 3 dni od momentu ustalenia terminu i otrzymaniu nr konta. Zadatek wlicza się oczywiście w cenę sesji. Brak wpłaty zadatku we wskazanym terminie powoduje unieważnienie rezerwacji. Termin sesji można przełożyć bez utraty zadatku co najmniej 3 dni przed planowanym spotkaniem, natomiast jeśli to ja będę musiała przełożyć spotkanie, a nie uda się znaleźć nowego terminu, to zadatek zwrócę.

 

PŁATNOŚĆ ZA SESJĘ: całkowita płatność następuje w dniu sesji. W przypadku dokupienia dodatkowych zdjęć czy innych produktów można zrobić przelew lub dopłacić w gotówce przy odbiorze zdjęć.

 

PARAGON CZY FAKTURA: Wystawiam faktury VAT. Wszystkie ceny podane na stronie są cenami brutto.

 

DODATKOWE ZDJĘCIA Z SESJI: można dokupić dodatkowe ujęcia z sesji ponad pakiet, przed oddaniem gotowego materiału zdjęciowego – cena zależy od wybranego pakietu. W cenę wlicza się autorska obróbka, wydruk zdjęcia w rozmiarze 15×23 cm oraz plik cyfrowy.

 

PENDRIVE USB / PŁYTKA CD: standardowo oferuję pendrive usb 2.0.

Pendrive zawiera trzy foldery. Pierwszy nazywa się „Do druku” – zawiera wybrane przez Was zdjęcia w pełnej rozdzielczości, które służą do wywoływania zdjęć we własnym zakresie.

Drugi folder to: „Do Internetu” – folder zawiera te same zdjęcia, ale są one zmniejszone bez utraty jakości oraz opatrzone moim logo. Te zdjęcia można przeglądać na urządzeniach mobilnych (np. telefonie), prezentować w internecie oraz przesyłać drogą mailową lub przez sms.

Trzeci folder to „Miniaturki” – są to zdjęcia miniaturki, z których dokonaliście  wyboru swoich ulubionych fotografii. Służą one do wglądu w razie chęci dokupienia dodatkowych ujęć.

 

PRZECHOWYWANIE ZDJĘĆ Z SESJI: zdjęcia z sesji, w przypadku braku zgody na opublikowanie ich na moich stronach, przechowuję na dyskach przez okres 6 miesięcy. W tym czasie można dokupić dodatkowe ujęcia. W przypadku, kiedy zgodzicie się na używanie przeze mnie zdjęć w moim portfolio, na blogu, na facebooku oraz instagramie (lub na innych polach eksploatacji np. na wystawie) zdjęcia będę przechowywać od 1 roku do 10 lat, zależnie od indywidualnej umowy.

 

BEZPIECZEŃSTWO: proszę o zachowanie ostrożności w studio. Proszę zwrócić szczególną uwagę na statywy i kable, ale również na dodatkowy osprzęt, żeby się nie potknąć, ale również nie uszkodzić sprzętu. Studio ma niewielki metraż, więc po rozstawieniu oświetlenia ryzyko zahaczenia np. o statyw wzrasta.

 

Najważniejsze!

 

Decydując się na sesję wykonaną przeze mnie akceptujesz mój sposób pracy oraz styl moich zdjęć.

 

RODO: Jednocześnie udzielasz zgody na przetwarzanie danych osobowych wynikające z usługi realizacji sesji zdjęciowej.

 

Wszystkie zdjęcia poddane są autorskiej obróbce – nie oddaję surowego materiału.

 

Nie zgadzam się kadrowanie moich zdjęć, obcinanie logo oraz nakładanie efektów na moje fotografie i umieszczanie takich zmienionych zdjęć na swoich stronach czy portalach społecznościowych. Otrzymujesz ode mnie produkt w postaci fotografii, które są chronione prawem autorskim.

 

Cennik dodatkowych odbitek:

błysk / półmat / jedwab perła na piance na piance
10×15 2 zł 3 zł
13×18 3 zł 4
15×23 5 zł 6 zł
21×30 8 zł 10 zł
30×45 15 zł 19 zł

Możliwe są wydruki w różnych formatach oraz na różnych podłożach – o indywidualną wycenę niestandardowych rozmiarów proszę pytać drogą mailową.