WIĘCEJ O SESJACH

Korzystam z profesjonalnych teł kartonowych, profesjonalnych lamp, modyfikatorów światła, tkanin, pracuję światłem a nie gadżetami, rejestruję modela i jego emocje w sposób klasyczny, dążąc do tego, aby wykonać jak najlepszy portret. Nie korzystam z teł scenkowych, nie wkładam dzieci w koszyczki czy samoloty, nie przebieram za kominiarzy lub zajączki, nie tworzę scen pośród których model się gubi. Moją domeną jest fotografia klasyczna, stylowa i minimalistyczna.

 

Efektem mojej pracy są zdjęcia wydrukowane na papierze fotograficznym i każdy pakiet w ofercie je zawiera. Zakładam, że zdjęcia trafią do ramek (lub albumów). Format odbitki to standardowo 15×23 cm.

 

Sposób w jaki fotografuję sprawia, że zdjęcia wspaniale prezentują się w ramkach, a żeby jeszcze podkreślić ten efekt warto dobrać odpowiedni kolor ramki. Najlepiej sprawdzą się kolory neutralne – biały, czarny, szary. Również dobrze sprawdzą się odcienie brązu, złota i srebra.

 

Przygotowanie do sesji przede wszystkim powinno zacząć się od dobrego humoru!

Bardzo dziękuję mojej wspaniałej modelce Ani za możliwość udostępnienia tego niezwykle radosnego kolażu na moje stronie 🙂

Zamawiając sesje zdjęciową u mnie dostajecie nie tylko moją wiedzę i doświadczenie, ale również serce i indywidualny styl. W każde zdjęcie wkładam całe swoje zaangażowanie 🙂

 

MIEJSCE SESJI: sesje zdjęciowe wykonuję w moim studio mieszczącym się w Bytomiu, w plenerze oraz w mieszkaniu klienta

– studio, tak jak i ja, jesteśmy do dyspozycji przez cały tydzień, jednakże na zdjęcia można przyjechać po uprzednim umówieniu się.

– zdjęcia w sobotę +30% ceny wybranego pakietu

– zdjęcia w niedzielę +100% ceny wybranego pakietu

– mój dojazd 1 zł/km wg Google maps w obie strony

 

OBUWIE ZAMIENNE:  bardzo proszę o przyniesienie do studia czystego obuwia zamiennego – może być domowego 😉 Często korzystamy z podłogi pełzając i fotografując się i bardzo staram się, aby ubrania pozostały czyste 🙂 Również – albo i to najważniejsze – aby nie zniszczyć tła zadeptaniem go. Jeżeli na zdjęciach miałaby znaleźć się cała sylwetka łącznie ze stopami to proszę o przyniesienie odpowiednich do stroju butów, również czystych. Jeżeli fotografujemy bez stóp to mogą być po prostu domowe kapcie, tak żeby było Wam wygodnie i komfortowo 😉

 

WYBÓR ZDJĘĆ: po sesji rozpoczynam pracę nad materiałem zdjęciowym. Wszystkie zdjęcia są przeze mnie wywołane z surowego pliku Raw i poddane autorskiej obróbce. Może to trwać nawet parę dni roboczych (zależy od sesji). Po tym czasie przysyłam Wam link do galerii na moim dysku Google, gdzie znajdziecie miniaturki zdjęć z numerami – wybieracie  zdjęcia i przesyłacie mi numery tych zdjęć na adres e-mail.

 

Kiedy będę miała już wybrane zdjęcia przystępuję do przygotowania zdjęć do druku. Jest to osobna procedura. Następnie wysyłam zdjęcia do laboratorium i czekam na kuriera. To również może potrwać parę dni roboczych.

 

PRZEKAZANIE GOTOWEGO MATERIAŁU ZDJĘCIOWEGO: gotowy materiał zdjęciowy oraz produkty przekazuję w terminie 7-30 dni roboczych. Jest to zależne od rodzaju sesji oraz wybranego pakietu. Szczegóły w ofercie pakietów.

Zdjęcia możecie odebrać osobiście, mogę je również wysłać za dodatkową opłatą Pocztą Polską lub InPost.

 

ZADATEK: warunkiem zarezerwowania sesji jest wpłacenie zadatku w wysokości 100 zł w ciągu 3 dni od momentu ustalenia terminu i otrzymaniu nr konta. Zadatek wlicza się oczywiście w cenę sesji. Brak wpłaty zadatku we wskazanym terminie powoduje unieważnienie rezerwacji. Termin sesji można przełożyć bez utraty zadatku co najmniej 3 dni przed planowanym spotkaniem, natomiast jeśli to ja będę musiała przełożyć spotkanie, a nie uda się znaleźć nowego terminu, to zadatek zwrócę.

 

PŁATNOŚĆ ZA SESJĘ: całkowita płatność następuje w dniu sesji. W przypadku dokupienia dodatkowych zdjęć czy innych produktów można zrobić przelew lub dopłacić w gotówce przy odbiorze zdjęć.

 

PARAGON CZY FAKTURA: Wystawiam faktury VAT. Wszystkie ceny podane na stronie są cenami brutto.

 

DODATKOWE ZDJĘCIA Z SESJI: można dokupić dodatkowe ujęcia z sesji ponad pakiet, przed oddaniem gotowego materiału zdjęciowego – cena zależy od wybranego pakietu. W cenę wlicza się autorska obróbka, wydruk zdjęcia w rozmiarze 15×23 cm oraz plik cyfrowy.

 

PENDRIVE USB / PŁYTKA CD: standardowo oferuję pendrive usb 2.0.

Pendrive zawiera trzy foldery. Pierwszy nazywa się „Do druku” – zawiera wybrane przez Was zdjęcia w pełnej rozdzielczości, które służą do wywoływania zdjęć we własnym zakresie.

Drugi folder to: „Do Internetu” – folder zawiera te same zdjęcia, ale są one zmniejszone bez utraty jakości oraz opatrzone moim logo. Te zdjęcia można przeglądać na urządzeniach mobilnych (np. telefonie), prezentować w internecie oraz przesyłać drogą mailową lub przez sms.

Trzeci folder to „Miniaturki” – są to zdjęcia miniaturki, z których dokonaliście  wyboru swoich ulubionych fotografii. Służą one do wglądu w razie chęci dokupienia dodatkowych ujęć.

 

PRZECHOWYWANIE ZDJĘĆ Z SESJI: zdjęcia z sesji, w przypadku braku zgody na opublikowanie ich na moich stronach, przechowuję na dyskach przez okres 6 miesięcy. W tym czasie można dokupić dodatkowe ujęcia. W przypadku, kiedy zgodzicie się na używanie przeze mnie zdjęć w moim portfolio, na blogu, na facebooku oraz instagramie (lub na innych polach eksploatacji np. na wystawie) zdjęcia będę przechowywać od 1 roku do 10 lat, zależnie od indywidualnej umowy.

 

SESJE NOWORODKOWE i MALUSZKI:  sesje noworodkowe wykonuję w domu klienta. Moje studio nie jest przystosowane do zdjęć tak małych modeli. Zdjęcia wykonuję w naturalnych pozach oraz w ubrankach jakie dane dziecko posiada. Każde dzieciątko ma swój własny zestaw prześlicznych i niepowtarzalnych ubranek, z których bardzo szybko wyrasta. Uważam, że warto właśnie w nich fotografować maluszka 🙂

 

BEZPIECZEŃSTWO: dotyczy głownie sesji dziecięcych w studiu, ale tak naprawdę dotyczy każdej sesji. Proszę o zachowanie ostrożności w studio. Proszę zwrócić szczególną uwagę na statywy i kable, ale również na dodatkowy osprzęt, żeby się nie potknąć, ale również nie uszkodzić sprzętu. Studio ma niewielki metraż, więc po rozstawieniu oświetlenia ryzyko zahaczenia np. o statyw wzrasta.

 

Sesje dziecięce w studiu – za dzieci odpowiadają rodzice. Z góry proszę rodziców, aby pilnowali swoje dzieci i nie pozwolili im biegać po pracowni. Studio jest pełne statywów, na których stoją drogie lampy. Bardzo łatwo się potknąć albo przewrócić lampę. Gdyby na skutek biegania dziecka (lub dorosłego) uszkodził się sprzęt to kosztami będę musiała obciążyć rodzica. Nie chcemy też, aby dzieci się przewróciły i zrobiły sobie krzywdę. Czasami podczas sesji panuje szalona atmosfera i szampańska zabawa – wszyscy tańczą (też tak bywa 😉 ), co chwilę wybuchają głośne śmiechy, łatwo wtedy stracić czujność, ale jednak bezpieczeństwo najważniejsze, dlatego tak się rozpisuję i uczulam, żeby rodzice uważali na dzieci. W sesji chodzi o zabawę, ale również trzeba zachować szczególną ostrożność.

 

Najważniejsze!

 

Decydując się na sesję wykonaną przeze mnie akceptujesz mój sposób pracy oraz styl moich zdjęć.

 

RODO: Jednocześnie udzielasz zgody na przetwarzanie danych osobowych wynikające z usługi realizacji sesji zdjęciowej.

 

Wszystkie zdjęcia poddane są autorskiej obróbce – nie oddaję surowego materiału.

 

Nie zgadzam się kadrowanie moich zdjęć, obcinanie logo oraz nakładanie efektów na moje fotografie i umieszczanie takich zmienionych zdjęć na swoich stronach czy portalach społecznościowych. Otrzymujesz ode mnie produkt w postaci fotografii, które są chronione prawem autorskim.

 

Cennik dodatkowych odbitek:

błysk / półmat / jedwab perła na piance na piance
10×15 2 zł 3 zł
13×18 3 zł 4
15×23 5 zł 6 zł
21×30 8 zł 10 zł
30×45 15 zł 19 zł

Możliwe są wydruki w różnych formatach oraz na różnych podłożach – o indywidualną wycenę niestandardowych rozmiarów proszę pytać drogą mailową.