O MNIE

Cześć 🙂

 

Bardzo się cieszę z Twoich odwiedzin 🙂

 

Mam na imię Klaudia.

 

Zajmuję się szeroko pojętą fotografią portretową, fotografuję również zwierzęta, realizuję własne wizje artystyczne, uwielbiam reportaż, zdarza się, że fotografuję produkty. Pracuję we własnym studio, w plenerze oraz w domu klienta.

 

Fotografia owładnęła mnie bez reszty i wypełniła całe moje życie, to prawdziwe uzależnienie. Fotografuję czym się da – aparatem cyfrowym, telefonem, aparatem analogowym. To spory rozwój, bo zaczynałam od fotografowania oczami 😉 Jako małe, kilkuletnie dziecko, dreptałam po świecie, układałam paluszki w kadr, a kiedy dojrzałam coś ciekawego, mrugałam i zdjęcie zapisywało się na dysku twardym w mojej głowie. Powiem Wam, że dysk do dziś działa i pamiętam te zdjęcia tak dobrze, że mogłabym je odtworzyć… gdyby te miejsca jeszcze istniały…

 

W kolejnych latach mojej młodości rwałam się do zdjęć – fotografowałam rodzinę i robiłam sesje zdjęciowe znajomym. To zawsze ja chciałam robić zdjęcia. Zagarniałam aparat dla siebie i nie wypuszczałam go z rąk.

 

W okresie szkoły średniej i studiów zdecydowałam się na kierunki ekonomiczne, które dały mi spory kapitał wiedzy o prowadzeniu działalności gospodarczej, chociaż przyznam, że chyba głównym moim zajęciem w szkole średniej było śpiewanie i granie na gitarze 😉 Wtedy dzień bez gitary to był dzień stracony do momentu, kiedy zamieniłam gitarę na aparat fotograficzny. Teraz fotografuję i śpiewam – często jednocześnie, choć śpiew to tylko dla mojej rozrywki (i być może rozpaczy najbliższych i sąsiadów 😉 ).

Po studiach spełniłam swoje marzenie i poszłam do szkoły fotograficznej. Jeżeli szkoła może dawać radość, to ja byłam wtedy najszczęśliwsza na świecie – zaczęłam na poważnie uczyć się tego, co pokochałam bez reszty.

 

Ta pasja od lat nie mija. Nie słabnie, nie gaśnie, wręcz przeciwnie. Im bardziej w tym jestem, tym bardziej jeszcze chcę być. Im więcej wiem, tym jeszcze więcej chcę wiedzieć. Fotografia to ciągła nauka i rozwój. Im dalej idziesz tym szerszy horyzont. Fotografuję emocjami, nie techniką, choć niewątpliwie technika ułatwia zadanie, ale zdjęcia odarte z jakości mają nie raz wyraz bardziej emocjonalny, pierwotny. Moja fotografia jest minimalistyczna. Ważne dla mnie jest sedno istnienia. Portret nie potrzebuje rozbudowanej scenografii, żeby był dobry, wręcz uważam, że zbyt rozbudowana scena jedynie odwraca uwagę od modela. Naturalność i prostota – nie są wcale łatwe, ale tego poszukuję tworząc własne zdjęcia.

 

Mam przyjemność należeć do Krajowego Cechu Fotografów.

Kocham zwierzęta i naturę 🙂

 

Wg testu Gallupa cechują mnie:

 1) empatia 2) elastyczność 3) zbieranie 4) intelekt 5) rozwijanie innych 6) strateg 7) wizjoner 8) współzależność 9)bliskość 10) uczenie się

 

Rozgość się proszę i pooglądaj zdjęcia, jeżeli Ci się tutaj podoba to zostań na dłużej – będzie mi bardzo miło 🙂

 

No i zapraszam na zdjęcia 🙂

 

Pozdrawiam,

 

Klaudia

 

 

ps. uprzedzając pytania – nie fotografuję ślubów 🙂

Ukończyłam:

2015/2016 – Roczny Kurs Fotograficzny III stopnia w Związku Polskich Artystów Fotografików zakończony zdanym egzaminem w 2016 r.

2014/2015 – Roczny Kurs Fotograficzny II stopnia w Związku Polskich Artystów Fotografików zakończony zdanym egzaminem w 2015 r.

2011/2012 – Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej – Grafika komputerowa i multimedia (studia podyplomowe) – praca dyplomowa: Fotografia produktowa

2010/2011 – Szkoła Fotograficzna Fotoedukacja – zdany egzamin i uzyskany tytuł: specjalista fotografii klasycznej

 

Kursy, warsztaty i szkolenia:

2021 r. Monika Serek Photography – „Studyjna Fotografia Ciążowa”

2021 – Marcin Mikus – „Profesjonalny Retusz Beauty 2.0”

2021 r. Marcin Mikus – „Krzywe w Photoshop; Kompletny kurs od zera do pro!”

2020 r. Marcin Mikus – „Techniki retuszu na każdy problem w Photoshop”

2019 r. Marcin Mikus – „Doskonalenie Retuszu Fashion w Photoshop”

2018 – Agencja Foto-oko – „Techniki pozowania modeli”

2018 – KCF, Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyny Orzeł „ Pół roku RODO w fotografii” – Wnioski w zakresie stosowania RODO, aktów wdrożeniowych oraz praktyki Urzędu ochrony danych osobowych”

2018 – Foto-team.pl, Warsztaty Fotografii Artystycznej: „Prawo autorskie dla fotografa”, kurs online

2017 – Akademia Fotografii w Krakowie, Zaawansowany Kurs Fotografii: „Fotografia portretowa” (blok C), „Fotografia reklamowa” (blok F),  „Fotografia mody” (blok D).

2011 – Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej – Warsztat z fotografii cyfrowej

2011 – FOTOEDUKACJA – Prawo autorskie dla fotografów